Haksız penaltıyı dışarıya attı

Erzincan’da Erz Enerji Belediyespor 'un U14 Futbol Takımı'nda forma giyen Eren Akdağ, kendi lehlerine verdiği penaltının haksız olduğunu düşünüp topu dışarı atarak fair play davranışı sergiledi.

Haksız penaltıyı dışarıya attı

Haber: İbrahim Gürler 

Erzincan Amatör Küme U-14 Futbol Ligi açılış maçında Erz Enerji Belediyespor ile Erzincan 13 Şubat Gençlikspor karşı karşıya geldi. Demirkent Sentetik sahada oynanan müsabaka 1-1 ‘lik skorla tamamlandı.

Erzincan'da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Futbol İl Temsilciliğinin organize ettiği U14 yerel liginde mücadele eden Erz Enerji Belediyespor ile 13 Şubat Gençlikspor arasında oynanan maçın 41. Dakikasında Erz Enerji Belediyespor’lu futbolcu Eren Akdağ, kendi lehlerine verdiği penaltının haksız olduğunu düşünüp topu dışarı atarak fair play davranışı sergiledi.

FAIR-PLAY ÖRNEĞİ

35’er dakikalık iki bölümden oynanan karşılamanın ilk yarısı golsüz sona erdi. Karşılaşmada ikinci yarının başlarında 41. dakikada yaşanan bir pozisyonda rakip takım oyuncusu aut çizgisinde pozisyonu uzaklaştırmaya çalışırken,  topun dışarı çıktığını görüp topu elle tutmasının ardından hakem penaltı noktasını gösterdi. Hakeme pozisyonun penaltı olmadığını, topun dışarı çıktığını söyleyen her iki takımın futbolcuları, hakemin kararını değiştiremedi. Daha sonra topun başına geçen Erz Enerji Belediyespor’lu Eren Akdağ,  penaltı atışında topu bilerek dışarı attı. Eren’in bu hareketi sonrası takım arkadaşları ve rakip takım oyuncuları tarafından tebrik edildi. Maçın sonraki bölümünde ise her iki takımda birer gol bularak maç 1-1 berabere tamamlandı.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Erz Enerji Belediyespor U14 Teknik Sorumlusu Yener Sabri Uludağ, Kulübümüzde her daim futbolcularımıza aşıladığımız bir şey var, oda iyi futbolcu olmanın yanında iyi insan olmak. O pozisyonda bizimle de göz göze geldi. Yanlış karardı. Bizce de penaltı yoktu, o nedenle Eren, çok güzel bir hareketle topu dışarı attı. Kendisini bu davranışından dolayı tebrik ediyorum dedi.