Şampiyon Erz Enerji Belediyespor

Erzincan Amatör Küme U-19 Futbol Ligi’nde Erz Enerji Belediyespor Kavakyolu Belediyespor’u 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyon Erz Enerji Belediyespor

Haber: İbrahim Gürler 

2018-2019 Futbol Sezonu’nda Antrenörlüğünü  Zeki Özcan’ın kaleci antrenörlüğü ise Mehmet Çeribaşı’nın yaptığı Erz Enerji Belediyespor U-19 futbol takımı rakibi Kavakyolu Belediyespor’u 2-1 mağlup ederek Erzincan şampiyonu oldu. 

Birbirinden çekişmeli geçen karşılamaların ardından Final karşılaşmasında Erz Enerji Belediyespor ile Kavakyolu Belediyespor Demirkent Sentetik sahada karşı karşıya geldiler. Oynanan müsabaka da rakibini 2-1 mağlup eden Erz Enerji Belediyespor  Erzincan Amatör Küme U-19 Futbol Ligi’nin şampiyonu olarak ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Şampiyonluk kupasını Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yetkililerinin elinden alan Şampiyon Erz Enerji Belediyespor’lu oyuncular şampiyonluğu eğlenerek kutladılar.

Düzenlenen Kupa töreninden sonra bir açıklama yapan Erz Enerji Belediyespor Kulüp Başkan Yardımcısı Fatih Taştı; Erzincan’da gençlerimizi topluma kazandırma adına çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. U-19 Türkiye Şampiyonasına katılacak olan takımımızı tebrik ediyorum. Türkiye Şampiyonası’nda İlimizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden güzel haberler ile döneceklerinden şüphemiz yoktur. Bu kategoriye katılan diğer takımlarımızı da kutluyor ve 2018-2019 Futbol Sezonunda kuruluşunun ilk yılında U-15 ve U-19 ligi kategorisinde şampiyon olan Erz Enerji Belediyespor takımlarımızı tebrik ediyor, emeği geçen yönetici ve teknik heyetine de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.