Şampiyon Erzincan Fen Lisesi

Okul Sporları A Genç erkekler basketbol müsabakaları oynanan final maçı ile sona erdi. Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Merkez spor salonunda yapılan final karşılaşmasında Erzincan Fen Lisesi, Özel Final Temel Lisesini 60-56’lık skorla mağlup ederek şampiyon oldu.

Şampiyon Erzincan Fen Lisesi

Haber: İbrahim Gürler

Okul Sporlarının 2018–2019 faaliyet programında yer alan A Genç erkekler Basketbol müsabakaları Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Merkez spor salonunda yapıldı. 8 gün süren maç periyodunda Sahaya çıkan takımlar rakibine üstün gelmek ve adını finale yazdırmak adına tüm hünerlerini sergilerken, müsabakalar oldukça çekişmeli geçti.

A Gençler Basketbol müsabakalarında 2 grupta toplam 7 takım mücadele verdi. A grubunda Erzincan Anadolu Lisesi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Hazarfen Ahmet Çelebi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Erzincan Fen Lisesi mücadele ederken, B grubunda ise Özel final Temel Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ve Erzincan Lisesi kıyasıya mücadele verireken oynanan karşılaşmalar sonunda finale yükselen takımlar Erzincan Fen Lisesi ile Özel Final Temel Lisesi oldu. Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmasında Fen Lisesi rakibi olan Temel Liseyi 60-56’lık  skorla mağlup ederek Erzincan Şampiyonu oldu. Oynanan final karşılaşmasında Eğitim ve Öğretim alanında her türlü başarıyı sırtalayan Erzincan Fen Lisesi Öğrencilerinin Tribündeki birlik ve beraberlikleri ise görülmeye değerdi.

Şampiyonluk kupasını Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün elinden alan Erzincan Fen Lisesi basketbol takımı Erzincan’ı il dışında temsil etme hakkı kazandı. Maç sonunda ise okul Müdürü İdris Meral, öğrencileri ve Beden Eğitimi Öğretmenini başarılarından dolayı tebrik etti.  

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:15