Şampiyonu Ulalar Belirleyecek!

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2’inci Grup’ta mücadele eden Ulalar Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü grupta şampiyonluk yarışı veren takımların kaderini belirleyecek.

Şampiyonu Ulalar Belirleyecek!

Haber: İbrahim Gürler

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2’inci Grup’ta son hafta mücadelesinde Lider Yeşilyurtspor ile karşılaşacak olan Ulalar Belediyesi Gençlik ve Spor bu maçtan alacağı  puan yada puanlarla  zirvedeki dengeleri alt-üst edecek.

Geçtiğimiz sezon 1. Amatör Ligi şampiyon olarak bitirdikten sonra Bölgesel Amatör Lig’de ilk sezonunu yaşayan ve tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’de yönetim hataları ve tecrübesizlik gibi nedenlerle zor bir  sezon geçiren Ulalar Belediye Gençlik ve Spor  takımı,  ligde oynadığı 25 karşılaşmada 22 puan toparladı.   Gurupta puan cetvelinde 12’nci sırada yer alan Fatih Ciminli ve  öğrencileri, kalan son hafta maçında  şampiyonluk yarışı veren Malatya Yeşilyurt Belediyespor ve Sivas Şarkışla Belediyespor  takımlarının kaderini belirleyecek.

ÇOK KRİTİK MAÇ

24 hafta boyunca ligi lider olarak götüren, oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarlara  ligde 22 maçta  namağlup olarak sezona damga vuran  Şarkışla Belediyespor  oynadığı son üç haftadan  3 mağlubiyet alarak taraftarını üzdü.  Ligde 62 puana sahip ve averajla lider konumda olan Yeşilyurt Belediyespor ise 21 Nisan Pazar günü oynayacağı Ulalar Belediye Gençlik ve Spor karşısında galip gelmesi halinde 2018-2019 Futbol sezonun Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2’inci Grup şampiyonu olacak.  Malatya ekibinin olası bir puan kaybı sonucunda ise son haftayı maç yapmadan hükmen galip gelecek olan Şarkışla Belediyespor ligin şampiyonu olacak.